Tyler Shields - Provocateur | Fotografi | 20. mars-6. april







Tyler Shields er en av vår tids mest provoserende og nyskapende fotografer. Med en bakgrunn innen film og skateboardkultur har han skapt et visuelt univers preget av rå energi, sterke kontraster og en kompromissløs tilnærming til kunst.
Tyler Shields - Provocateur | Fotografi
Shields' ikoniske bilder, ofte fylt med drama, makt og luksus, har gjort ham til en favoritt blant Hollywoods elite. Shields leker med grenser – både estetiske og tematiske – og utfordrer publikums oppfatninger av skjønnhet, makt og destruksjon. Enten det er brennende vesker, blodige lepper eller surrealistiske portretter, etterlater hans bilder et uutslettelig inntrykk.
Det er første gang Tyler Shield legger turen til oss, og vil være til stede på åpningen, men hans andre utstilling i galleriet.
Velkommen til åpning torsdag 20. mars kl. 18:00.
Om kunstneren, Tyler Shields
Tyler Shields er mest kjent for sine provokative og til tider kontroversielle bilder av Hollywood-kjendiser, som Heather Morris, Mischa Barton, Lindsay Lohan, Emma Roberts, Zachary Quinto, Nina Dobrev og Demi Lovato. Essensen i Shields bilder er de overdådige, brutale aspektene av moderne kjendiskultur, og han er ofte beskrevet som en "sjokkfotograf".Les mer om kunstneren
Relaterte kunstverk
Champagne hands
Silk Lips
Hat and heels silhouette
Legs in Limo
Money Birkin
The girl in the gloves
Chanel silhouette
Coke pour
Handcuff high heel
Girl in the pond
At the lakes edge
Champagne pour (Bubbles)
Phone booth legs
Match
Paxton
Dualism
Still water
The duality of dance
Heels and Birkins
Man in the water
The dirty side of ballet
Coffe and cigarettes
Warhols brushes
Chanel ballet shoes
Suspense
Record player
Leaner
Train tracks
Kissing in the rain
Cornfield
Curlers
The man in the desert
Casablanca
Girls at the beach
The Beatles
Bunny silhouette
Pan Am flight 62 Moon landing
Rolls Royce rear view
Pan Am Lounge
The Beatles break up
Rear view
Oval Office
On the road
The man in the Phone Booth II
The Girl In The Red Car
Rolls Royce on fire
Bunny III
Pull
Edge of the world