Lukk
Kundeservice Trenger du hjelp kan du se vanlige stilte spørsmål og svar i vår FAQ, ellers finner du detaljert informasjon om kjøp, leveringstider m.m. i vår Hjelp og info-seksjon.
Du kan selvfølgelig kontakte kundeservice på telefon 22 01 24 20 eller epost kundeservice@fineart.no eller ved å benytte skjemaet nedenfor:
av Karl Erik Nilsen
Bli Fineart Fordelskunde
før du kjøper og spar penger
Det tilkommer 5% på prisen
Fra Hellemyrsfolket
Se kunst basert på lignende emneord:
erik, figurativt, hellemyrsfolket, karl, linosnitt, litteratur, nilsen, sort

Karl Erik Nilsen er bildekunstner, skulptør og tegner, født i Oslo i 1945, og bor og arbeider i Oslo. Sin kunstneriske utdannelse har han fra Statens Håndverks- og Kunstindustriskole og Statens Kunstakademi under Alf-Jørgen Aas og Arne Malmedal. I 1969 debuterte han med separatutstilling på Kunstnerforbundet i Oslo, og han har siden hatt en mengde utstillinger i sentrale gallerier over hele landet. Fra de senere år kan vi nevne Oslo Kunstforening og Tegnerforbundet Galleri. I 1993 hadde han separatutstilling i Galleri Aktuell Kunst. Karl Erik Nilsen er også godt kjent som bokillustratør. Han har levert arbeider til flere bøker utgitt av Den Norske Bokklubben, bl.a. Hellemyrsfolket og Lucie av Amalie Skram. Han er innkjøpt ab en lang rekke offentlige og private samlinger, som Nasjonalgalleriet, Riksgalleriet, Norsk Kulturråd og Oslo Kommunes Kunstsamlinger.
