362524-0.jpg
Teknikk
Akryl
Opplag
1 Original
Prod år
2012
Signert
Ja
Motivformat
70 x 70 cm
Format
74 x 74 cm
  • Om Ingebjørg Vatne

  • Etter mange år i ulike yrker har Ingebjørg Vatne tatt kunstutdanning, og avsluttet 4,5 års studier ved Nydalen kunstskole våren 2008. Hun arbeider nå som kunstner i tillegg til å være freelance kunstformidler ved Punkt Ø (Galleri F 15 og Momentum kunsthall).

    - Endelig voksen nok til å realisere ønsket om å uttrykke en kreativitet som alltid har vært der, sier hun. Å arbeide med billedkunst er en måte å tilfredsstille et stadig utviklingsbehov og nysgjerrighet, å være i bevegelse, å overraske seg selv - å stille en uro.

    Hennes hoveduttrykk som billedkunstner er et abstrakt, ekspressivt formspråk der fargene er et viktig verktøy. I arbeidet kombineres derfor de formale sidene ved å skape et bilde med en mest mulig ekspressiv og intuitiv maleprosess.

    Paletten kan variere mellom sterke farger og lyse, sarte nyanser. I hvert enkelt bilde vil det likevel ofte være få farger. Hovedsaklig arbeider hun med akryl på lerret, men også med mixed media, collage, monotypier og giclèetrykk. Kvadratet er hyppigst benyttet som format, fordi det gir størst mulighet til å male fritt lengst mulig ut i maleprosessen.

  • Gå til full profilside for Ingebjørg Vatne

  • Ingebjørg Vatne - Jazz
  • Jazz

    Ingebjørg Vatne

  • Ingebjørg Vatne - Joy!
  • Joy!

    Ingebjørg Vatne