• Produktbeskrivelse

  • Håkon Bleken har laget over 100 forskjellige grafiske arbeider siden 2003. Denne boken er bind II over Blekens samlede grafikkproduksjon siden 1947. I tiden 2003 - 2008 har han arbeidet mest med litografi, men har også laget noen etsninger og serigrafier. Til sammen i denne boken vises det over 120 grafiske arbeider.

  • Se andre produkter basert på lignende emneord:

  • 82-7393-138-2, bleken, bok, grafikk, håkon, kunstbok

350215-3.jpg
ISBN
9788273930828
Forfatter
Per Høiem m.fl.
Format
23 x 28 cm
Innbinding
Innbundet
  • Om Håkon Bleken

  • HÅKON BLEKEN er en av våre fremste kunstnere, som siden 1960-årene har utmerket seg på den norske kunstscenen. - Det som er avgjørende er intensiteten og driften, like sterk som kjønnsdriften, sier han i et intervju i KUNST.

    I nesten hele etterkrigstiden har Håkon Bleken vært en av de mest markante skikkelsene i norsk kunstliv, og han regnes som en av våre aller fremste samtidskunstnere. Han har satt sitt tydelige preg på utviklingen av maleriet, tegningen og grafikken her til lands. Billeduttrykket hans har en stor spennvidde og omfatter alt fra kompliserte, sammensatte komposisjoner til gripende enkle bilder.

  • Gå til full profilside for Håkon Bleken